Haber
03.10.2012


Pocket Diagnostic ile Sahada Teşhis
Pocket Diagnostic test kitleri küf, bakteri ve virüslerin neden olduğu bitki hastalıklarının teşhisinde kullanılır. 3-8 dakika içerisinde sonuç veren, kullanımı kolay ve hızlı test kitleridir. 
Pocket Diagnostic test kitleri, yetiştiricinin bitki hastalığını yönetmesine yardımcı olur. Kullanıcılar için para ve zaman tasarrufu sağlar. Bitki sağlığı denetçilerine ve danışmanlara hastalık yönetimi konusunda bilgi kaynağı oluşturur.
Pocket Diagnostic test kitleri 1999'da patates ve domates virüsleri nedeniyle İngiliz hükümeti bitki sağlığı denetçileri için geliştirilmiştir. O tarihten bu yana ürün çeşitliliği artmakta ve testler, yetiştiriciler, çiftçiler, tarım uzmanları, araştırma enstitüleri ve özel laboratuvarlardan yoğun talep görmektedir.
Yüksek kalite ve güvenilirlik arayan kullanıcılar, Pocket Diagnostic kitlerini rutin hastalık izleme programlarının bir parçası olarak veya potansiyel salgınlara hızlı ve kolay müdahale amacıyla kullanmaktadır.


Kitler, Forsite Diagnostics tarafından son teknoloji ürünü ekipmanlar kullanılarak çevreye duyarlı sistemle geliştirilip üretilir. Testler kapsamlı olarak valide edilmiştir ve laboratuvar teşhisleriyle %96'nın üzerinde korelasyon gösterir.
Forsite'ın aktif AR-GE programları kullanıcıların istekleri ile yeni ve tehlikeli salgınlara cevap veren gelişmiş testler üretmeye devam etmektedir. 

Ürünlerle ilgili detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tomato spotted wilt virus

Tomato mosaic virus

Ralstonia solanacearum

Pepino mosaic virus

Botrytis cinerea

Potato viruses

Cucumber mosaic virus

Erwinia amylovora

Impatiens necrotic spot virus

Phytophthora

Rhizoctonia

Xanthomonas hortorum pv pelargonii

 

Tüm ürünlerin listesine ulaşmak için lütfen tıklayınız.
Pocket Diagnostic kitleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.